مهارت

زاهدان - سرپرست آموزش فنی وحرفه ای سیستان وبلوچستان از برگزاری سومین مرحله آزمون سراسری مهارت آموزی سربازان وظیفه نیروهای مسلح همزمان با سراسر کشور در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان سیستان و بلوچستان، مهرداد جهاندیده اظهار داشت: در این آزمون در مجموع ۲ هزار و۳۵۷ نفر از سربازان ثبت نام کردند و در۱۲ حوزه آزمونی به رقابت پرداختند.

وی با اشاره به برگزاری سومین مرحله آزمون مهارت سربازان وظیفه بیان کرد:  سومین مرحله آزمون سراسری مهارت آموزی کارکنان وظیفه عمومی استان در سال ۹۶ روز چهارشنبه ۹ اسفند همزمان با سراسر کشور برگزار شد.

سرپرست آموزش فنی وحرفه ای سیستان وبلوچستان تصریح کرد: در سومین مرحله آزمون مهارت سربازان وظیفه یک هزار و ۲۱۶ نفر از ارتش ، ۳۹۹ نفر از سپاه پاسداران ، ۷۱۱ نفر از مرزبانی و ۳ نفر از نیروی انتظامی حضور یافتند.

وی خاطرنشان کرد: در این مرحله از آزمون مهارت سربازان شهرستان های زابل با ۸۴۴شرکت کننده و زهک با حضور۳  نفر به ترتیب بیشترین و کمترین شرکت کننده را به خود اختصاص  دادند.

وی از بیکاری به عنوان مهمترین دغدغه کشور یاد کرد و اظهارداشت: برای مقابله با مشکل بیکاری باید در خصوص مهارت آموزی جوانان علی الخصوص سربازان در حین خدمت برنامه ریزی بیشتری انجامشود تا سربازان پس از پایان خدمت مقدس سربازی بدون سردرگمی وارد حرفه و شغل مورد علاقه خود شوند.

جهاندیده با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ مهارت آموزی در کشور گفت: ارائه آموزشهای مهارتی باید با ایجاد همگرایی و مشارکت جمعی بین نهادهای موثر در حوزه جوانان و تعامل، همکاری و نقش پذیری دستگاه های اجرایی همراه باشد تا شاهد اثربخشی آنها در رفع بیکاری باشیم.

https://www.mehrnews.com/news/4240388/